Voodoo & MagieProtože mýty jsou oslepující.

Voodoo - pojmy

Publikováno 21.03.2018 v 19:06 v kategorii Voodoo, přečteno: 34x

V dalších článcích o voodoo budu používat různé pojmy takže zde je jejich menší vysvětlení.

Veve -  Nejčastěji bývá nakreslené kukuřičnou moukou na podlahu. Je používáno jako průchod z astrálního světa do fyzického. Každý loa má své vlastní veve. Oběti bývají také velmi často pokládány na veve určitého loa. 
120px-VeveBaronSamedi.svg.pngVeve Barona Samediho 120px-VeveLegba.svg.pngVeve Papa Legby
Oběti/nabídky/dary - Je to vlastně cokoliv, co dáte bohům (jídlo, pití, různé šperky ale můžou být i zvířecí oběti...). Může to být cokoliv ale každý loa má svoje vlastní chutě. Například časté oběti pro Erzulii Fredu jsou růže, růžový šampus atd. Více ceněné jsou osobnější oběti (Ty se třeba často dávají Baronu Samedimu, hlavně v rituálech.) například nějaká věc po nějakém zesnulém příbuzném. Pokuď máte doma oltář tak se oběti dávají na něj, ale je zde možnost třeba oběti dát někam do přírody nebo třeba (v případě Papa Legby) na rozcestí/křižovatku. Nikdy neuděláte chybu když dar předáte ze srdce a s úctou. Dávají se buď jako díky za štěstí atd. nebo při rituálech (to se vždy dá něco extra) a také při svátcích. Jídlo z oltáře oddělejte dřív než se zkazí, ale nevyhazujte ho do koše. Buď ho dejte ke stromům nebo k nějakým rostlinám.
Výsledek obrázku pro offering voodooRůzné jídlo jako oběti pro Papa Legbu
Oltáře - Jsou jakoby vaše osobní svatyně pro konkrétního loa. Vyzdobeny by měli být barvou konkrétního loa (Papa Legba - červená, černá, bílá) a různými jejich věcmi (Erzuli Freda - květiny, zlaté věci, zrcadla) a samozřejmě svíčkami které budeme zapalovat při rituálech a dávání obětí. Oltář by měl obsahovat něco co symbolizuje daného loa a jeho veve (nebo ho můžete pokaždé nakreslit na podlahu před oltářem) Oltáře by se měli udržovat čisté a celkově upravené. Nemusí být nějak extra drahé, ale musí projevovat respekt a vděk. 

Výsledek obrázku pro voodoo altar baron samediOltář Barona Samediho
Oltář Erzulie Fredy


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?